Ktorá cesta je tá správna?

Informácie som mala z viacerých zdrojov a  boli veľmi protichodné. V krátkom čase som potrebovala vyriešiť problém alebo sa rozhodnúť, ktorá cesta bude správna a pre mňa  a moje dieťa najzdravšia a najprospešnejšia. Pretože si potrebujem všetko overiť z viacerých zdrojov, veľmi veľa som čítala.

Prichádzali ku mne stále nové a nové poznatky a niektoré do seba začali postupom času zapadať ako rozpadnuté puzzle. No niektoré informácie mnou doslova otriasali, pretože sa veľmi nezhodovali s tým, čo som počula, videla, bolo mi poradené. Ženský, materinský inštinkt, ktorý som sa snažila pri týchto rozhodnutiach počúvať bol veľakrát nápomocný.  Aj keď som zo začiatku mala pocit, že všetko je na svete naopak, nakoniec som sa rozhodla a to, že moje rozhodnutie bolo správne mi potvrdilo moje spokojné bábätko.

Čo je cieľom ALETYJA?

altjCieľom projektu Aletyja  je ušetriť ženám, matkám mnoho času, uľahčiť im život s novorodencom, pomôcť pri vzniknutých problémoch s dojčením a v neposlednom rade im poskytnúť dôležité informácie už v tehotenstve, aby boli pripravené a vedeli ako predísť mnohým problémom a riešiť vzniknuté situácie.

altjĎalším cieľom je umožniť ženám, ktoré zdieľajú podobné strasti aj radosti, aby sa mohli stretávať v skupinách s inými ženami, matkami tak, ako v minulosti. Naučiť matky ako viazať svoje deti do šatiek, ako ich nosiť v nosiči a všetko s tým súvisiace. Podporiť kompetencie matky, pretože len mama cíti, čo jej dieťa skutočne potrebuje.

Cieľom projektu Aletyja  je ušetriť ženám, matkám mnoho času, uľahčiť im život s novorodencom, pomôcť pri vzniknutých problémoch s dojčením.

Kto je Aletyja?

Volám sa Lýdia Kadlec, som mamou úžasnému chlapčekovi menom Elias, ktorý ma priviedol na cestu po ktorej teraz kráčam. Ukázal mi, že kočík nie je miesto pre neho a tak sme sa začali nosiť. Vybojovali sme si dojčenie a tak som sa dostala do kontaktu s laktačnou poradkyňou, ktorej rady nám veľmi pomohli. Ďakujeme Martinka 🙂

Mojím cieľom je byť takým človekom, na ktorého sa môžu budúce mamičky a mamičky obrátiť. Vytvárať miesta a príležitosti kde nájdu pochopenie a podporu a mohli zdieľať strasti a radosti materstva a ženstva tak ako to robili ženy už po stáročia pred nami.

Časom som zistila, že čítaním informácií ohľadom nosenia a dojčenia trávim veľmi veľa času, že ma to neskutočne baví a napĺňa ma pohľad na spokojné mamičky a ich detičky. No spomenula som si, že vo svojich začiatkoch som mala veľké šťastie, pretože som mala  možnosť stretnúť mamičky, ktoré s nosením už majú skúsenosti a tak som sa mala na koho obrátiť, hoci som si veľa naštudovala aj  sama.

Preto som sa rozhodla stať sa takým človekom, ktorý vie mamičkám poskytnúť kvalifikovanú pomoc a radu. Aby vedeli, že v ich okolí sa taký človek nachádza a že sa majú na koho obrátiť. Tak som začala robiť kurz nemeckej školy nosenia die Trageschule, pretože som bola presvedčená, že škola s dlhoročnou praxou, poznatkami a pôsobením po celom svete mi dá plnohodnotné informácie a zručnosti, ktoré budem môcť odovzdať ďalej.

Nosenie a dojčenie, spolu veľmi úzko súvisí, hoci jedno nevylučuje druhé, rozhodla som sa absolvovať kurz pre laktačné poradkyne O. Z. Mamila, ktoré už 15 rokov pomáha na Slovensku mamičkám s dojčením a  dovolím si tvrdiť, že je špičkou v laktačnom poradenstve.

Lydka22

Click edit button to change this text.